Teşekkürler Radyo Onbeş

TEŞEKKÜRLER RADYO ONBEŞ

Radyo Onbeş’in müthiş çalışması kitap oldu. Cengiz Demir’in hazırlayıp, kitaba aldığı, Bakanlardan, milletvekillerine, sanatçılardan, gazeteci ve yazarlara kadar bir çok ünlünün radyo anılarını anlatan “BİR RADYOMUZ VARDI” “Ünlülerin Radyo anıları” adlı kitap piyasaya çıktı. Haber Müdürümüz Güven Gürbüz ve D.B Tercüman Genel Yayın yönetmeni Cengiz Kahraman’ ın radyo anıları da kitap da yer aldı. Güven Gürbüz’ün; ilkokulda öğrenci iken sınıfla birlikte davet edildikleri Radyo evinde Türk Sanat müziği dinletisi sırasında çocukların uykuya esir düşmeleri anlatırken, Cengiz Kahramanın da radyonun içerisini merak etmesi, ve bu kadar insan içine nasıl giriyor diye kendisine sorması anı olarak yer aldı.

Kitapta bakanların radyo anıları, milletvekillerinin, ünlü sanatçıların anıları bir hayli konuşulacak anı kitabı olacağa benziyor.

Kitapta rauf denktaş’ın anısı ilk sıraları alıyor;

Rauf Denktaş; Babası öldüğünde açık artırma ile satılan eşyaları arasında radyolarının da olduğunu, onu babasının yakın bir arkadaşının satın aldığını anlatıyor hiç unutamadığını o kişinin; “ Aman artırmayın, dostumdan bana yadigar kalsın” diyerek açık artırmada ucuza aldığını yazıyor.

 

Kitapta ye alan ünlülerden bazıları:

 

Korkut Özal

Mustafa Sağyaşar

Mahir Kaynak

Bülent Akarcalı

Bülent Özveren

Umur Talu

Atilla Atasoy

Müşerref Akay

Muhsin Yazıcıoğlu

Berhan Şimşek

Sadettin Teksoy

Necla Nazır

Ayşe Önal

Emel Taşcıoğlu

Balçiçek Pamir

 

Nimet Çubukcu Devlet Bakanı

Nevzat Yalçıntaş İstanbul Milletvekili

Ülkü Gökalp Günay Bayburt Milletvekili

Muharrem Karslı İstanbul Milletvekili

Emin Şirin İstanbul Milletvekili

 

Bakanlar, İstanbul ilçe belediye başkanları,ve ünlü sanatçılar kitapta yer almakta.

 

Güven Gürbüz

Bir cevap yazın